Sprawdź gabinety fizjoterapeutyczne
Sprawdź gabinety fizjoterapeutyczne

O nas

Prywatne gabinety medyczne

Zamysł powołania do życia zespołu gabinetów powstał w 1993 roku. Początkowo miała to być wielospecjalistyczna przychodnia ukierunkowana przede wszystkim na profilaktykę i leczenie schorzeń układu ruchu. Jako student III roku rehabilitacji spotykałem w trakcie praktyk szpitalnych ludzi, często bezskutecznie, szukających pomocy u przedstawicieli różnych grup zawodowych i różnych specjalizacji; widziałem zniecierpliwienie pacjentów spowodowane odległymi terminami konsultacji i zabiegów – szukali natychmiastowej pomocy i byli gotowi pokryć jej koszty.

Dodatkowe potwierdzenie dla tej idei znalazłem pracując jako asystent i wykładowca w kierowanej przez Profesora Jerzego Smorawińskiego Katedrze Medycyny Sportu i Fizykoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Bardzo często zgłaszali się do nas studenci i sportowcy, a zatem ludzie młodzi i sprawni fizycznie, cierpiący jednak na różne dolegliwości pogarszające jakość ich życia. Kiedy w styczniu 2005 roku rozpoczynałem prywatną praktykę w gabinecie przy ulicy Słowackiego w Poznaniu, kierowałem się jednym podstawowym celem – stworzyć miejsce, w którym w sposób kompleksowy i profesjonalny zespół lekarzy oraz terapeutów będzie leczył schorzenia i zaburzenia funkcjonalne mające związek z mięśniami oraz stawami kończyn i kręgosłupa. Równocześnie założeniem było, aby cel ten osiągać przy maksymalnej oszczędności.

Sukcesywnie i systematycznie dążę do realizacji tego zamierzenia, a nasz zespół ciągle się powiększa. W praktyce okazało się bowiem, że istnieje potrzeba kontaktu i ściślejszej współpracy z przedstawicielami także innych specjalizacji lekarskich. Stopniowo udało nam się stworzyć zespół gabinetów, w których pacjenci mają możliwość korzystania z porad i pomocy fachowców wysokiej klasy reprezentujących różne dziedziny medycyny.

 

Maciej Jurasz